Vostatek v Estorilu dvakrát bodoval

16.10.2024

V Estorilu Vostatek zajel svojí nejlepší kvalifikaci a znovu bodoval.
Tisková zpráva Ondřeje Vostatka

Druhý říjnový víkend 12. – 13. 10. 2024 se konaly další závody Mistrovství světa superbiků v portugalském Estorilu. Přestože na trati panovaly náročné a proměnlivé podmínky, zajel český jezdec Ondřej Vostatek v kategorii Supersportů svojí nejlepší kvalifikaci, v závodech opět bodoval a zůstal těsně za nejlepší světovou desítkou.

Ondřej Vostatek po závodech řekl:
"Tento víkend byl pro nás velmi náročný. V tréninku bylo hodně mokro a bylo velmi složité udělat nastavení tak, abych mohl naklopit motocykl na hranu pneumatiky. Moc se mi to nedařilo. Takže jsem rád, že alespoň v prvních deseti minutách kvalifikace byla trať suchá. Mohl jsem pak zajet dobrý čas na trati, která mi sedí. Věděl jsem, že bude potřeba ho zajet hned na začátku a to se mi povedlo. Pohyboval jsem se někde kolem pátého místa a nakonec jsem skončil osmý. Pak začalo pršet a už nikdo nebyl schopen zajet lepší čas. Zajel jsem své nejlepší umístění v kvalifikaci, takže jsem se hodně těšil na závod."
"Start v prvním závodě se mi povedl, ale cítil jsem od začátku, že mi chybí rychlost, abych mohl útočit na lepší pozice. Nedokázal jsem soupeře předjet ani ze slipstreamu a pomaličku ztrácel. Takže jsem se snažil jet ve skupince a vyčkával na chyby soupeřů. V závěru jsem ještě musel bojovat s bolestí ruky a nakonec jsem dojel na jedenáctém místě."
"Ve druhém závodě jsem se musel na startu posunout na 12. místo. Odstartoval jsem dobře, ale hned v první zatáčce mě jezdci skřípnuli s obou stran a to mě zpomalilo. Pak ve vývrtce udělal chybu Baldasari. Dostal jsem se před něj a začal jsem bojovat s dalšími jezdci. Bylo těžké se dostat dopředu, protože motorka neměla potřebnou rychlost. Povedlo se mi to až v posledním kole a očekával jsem, že mi to bude chtít soupeř zase vrátit. Bojovali jsme až do úplného konce. Ve vývrtce jsem byl delší. Pak jsme jeli vedle sebe a v zatáčce číslo 12 jsem z vnitřku šel znovu dopředu. Na výjezdu jsem ale dostal highsider a bylo to zase naopak. Před cílovou rovinkou jsem se nachystal na předjetí a nakonec to v cíli vyšlo a urval jsem 12. místo."
"Nakonec musím víkend hodnotit pozitivně. Získal jsem hodně dalších zkušeností a vybojoval další body. Byli jsme zase kousek za nejlepší desítkou. Konkurence tady neustále roste a nám se daří posouvat dopředu. Závěrem bych rád poděkoval všem za podporu a držte mi palce i na posledních závodech v Jerezu,"