MS Enduro 2024 - Bacau

16.05.2024

Mistrovství světa v enduru o uplynulém víkendu pokračovala v rumunském Bacau.

Úvodní den třetího podniku mistrovství světa Paulo Duarte FIM EnduroGP v Rumunsku vyhrál Andrea Verona z týmu GASGAS Factory Racing. Verona celý den tvrdě bojoval, aby si zajistil své první vítězství ve třídě EnduroGP v letošní sezóně. Druhé místo obsadil Josep Garcia z týmu Red Bull KTM Factory Racing a třetí Steve Holcombe z týmu Honda Racing RedMoto Enduro Team.

Zatímco šance na vítězství v EnduroGP mu unikla, Garcia obsadil první místo v Enduro1. Holcombe ho následoval na druhém místě a McCanney byl třetí. V Enduro2 jasně zvítězil Verona, který se umístil o téměř dvě minuty před druhým Watsonem. Trojici nejlepších doplnil Ablin Elowson (Husqvarna). Freeman si dojel pro vítězství v Enduro3. Matteo Cavallo z týmu TM MOTO tvrdě bojoval s Albinem Norrbinem z týmu Fantic Racing a získal druhé místo o čtyři sekundy před Švédem. První vítězství v sezóně zaznamenal také Max Ahlin (KTM) v juniorském mistrovství světa GALFER FIM Enduro, který zvítězil první den v Bacau.

Kryštof Kouble první den do cíle nedojel. Naopak skvěle zajel Matěj Škuta, který byl čtvrtý mezi juniory (třetí v Junior 2), zatímco Jaroslav Kalný byl jedenáctý. Na sedmnáctém místě dojel Zdeněk Pitel. Jiří Hádek získal pohár za 2. místo v kategorii Open2s.

Druhý závodní den třetího podniku mistrovství světa Paulo Duarte FIM EnduroGP vyhrál Josep Garcia z týmu Red Bull KTM Factory Racing. Španěl si zajistil výrazné vítězství ve třídě EnduroGP a nyní přebírá vedení v bodování a zlatou tabulku lídra šampionátu. Andrea Verona z týmu GASGAS Factory Racing tvrdě bojoval o druhé místo, zatímco Brad Freeman z týmu Beta Factory Racing se díky třetímu místu radoval z prvního celkového umístění na stupních vítězů v této sezóně.

Garcia navíc vyhrál třídu Enduro1. Holcombe byl druhý. Zach Pichon z týmu CH Racing Sherco zaostal o pouhé tři sekundy a obsadil působivé třetí místo. I když Veronovi uniklo vítězství v EnduroGP, přesto vyhrál Enduro2. Watson byl opět druhý. Trojici nejlepších doplnil Samuele Bernardini (Honda). Brad Freeman si připsal dvě vítězství v Enduro3 ze dvou startů v Rumunsku. Díky tomuto výsledku se stal novým lídrem bodování ve třídě. Na druhém místě skončil Matteo Cavallo z týmu TM MOTO a třetí byl Morgan Lesiardo z týmu JET ZANARDO Husqvarna. V juniorském mistrovství světa GALFER FIM Enduro si své druhé vítězství o víkendu na GP Rumunska v Bacau připsal Švéd Max Ahlin (KTM).

Kryštof Kouble ani druhý den do cíle nedojel. Opět skvěle zajel opět Matěj Škuta, který byl i v neděli čtvrtý mezi juniory (třetí v Junior 2), zatímco Jaroslav Kalný byl druhý den dvanáctý. Na sedmnáctém místě dojel Zdeněk Pitel. Jiří Hádek byl v neděli v kategorii Open2s nejrychlejší.

EnduroGP – 1. den: 1. Andrea Verona (GasGas) 1:12:23.92; 2. Josep Garcia (KTM) 1:12:37.54; 3. Steve Holcombe (Honda) 1:13:21.96; 4. Brad Freeman (Beta) 1:14:01.47; 5. Jamie McCanney (Husqvarna) 1:14:11.68; 6. Nathan Watson (Beta) 1:14:13.97; 7. Zach Pichon (Sherco) 1:14:25.81; 8. Theo Espinasse (Beta) 1:14:39.09; 9. Jeremy Sydow (Sherco) 1:14:43.69; 10. Albin Elowson (Husqvarna) 1:15:00.25 ... DNF Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna)

EnduroGP – 2. den: 1. Josep Garcia (KTM) 1:11:15.02; 2. Andrea Verona (GasGas) 1:11:37.61; 3. Brad Freeman (Beta) 1:12:15.85; 4. Nathan Watson (Beta) 1:12:19.03; 5. Steve Holcombe (Honda) 1:12:32.59; 6. Zach Pichon (Sherco) 1:12:36.19; 7. Jamie McCanney (Husqvarna) 1:13:03.72; 8. Matteo Cavallo (TM Moto) 1:13:12.15; 9. Samuele Bernardini (Honda) 1:13:23.87; 10. Morgan Lesiardo (Husqvarna) 1:13:24.69 ... DNF Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna)

EnduroGP – celkové pořadí šampionátu: 1. Josep Garcia (KTM) 109 b.; 2. Andrea Verona (GasGas) 99; 3. Steve Holcombe (Honda) 98; 4. Nathan Watson (Beta) 64; 5. Brad Freeman (Beta) 62; 6. Jamie McCanney (Husqvarna) 55; 7. Samuele Bernardini (Honda) 48; 8. Zach Pichon (Sherco) 44; 9. Matteo Cavallo (TM Moto) 37; 10. Hamish MacDonald (Sherco) 30