MS Enduro 2024 – Slovensko

16.07.2024

Andrea Verona vyhrál první den EnduroGP na POLISPORT GP Of Slovakia, Josep Garcia se vrátil na vrchol díky vítězství v EnduroGP během druhého dne.

V napínavém úvodním dni pátého podniku mistrovství světa Paulo Duarte FIM EnduroGP si Andrea Verona z týmu GASGAS Factory Racing připsal třetí vítězství v sezoně na POLISPORT GP of Slovakia. Na paty mu šlapal Nathan Watson z týmu Beta Factory Racing a třetí skončil Steve Holcombe z týmu Honda Racing RedMoto Enduro Team. Tasmánec Kyron Bacon (Yamaha) si zajistil těžce vybojované vítězství v GALFER FIM Junior Enduro World Championship.

Steve Holcombe, který skončil třetí v EnduroGP, pohodlně zvítězil ve třídě Enduro1 s náskokem 11 sekund před druhým Josepem Garciou. Theo Espinasse doplnil stupně vítězů na třetím místě. Zrcadlově se na prvních dvou místech v EnduroGP umístil Andrea Verona, který si připsal sedmé vítězství v sezóně v Enduro2, druhý skončil Nathan Watson. Wil Ruprecht (Sherco), který dosáhl svého nejlepšího výsledku v dosavadním průběhu sezony, zvládl dobře vedro a dojel jako třetí nejrychlejší. Brad Freeman zvýšil své vedení v Enduro3 díky vítězství v prvním dni. Hamish MacDonald z týmu CH Racing Sherco skončil druhý a porazil Mattea Cavalla z týmu TM Moto o 48 sekund.

Náš Kryštof Kouble skončil s 16. nejlepším časem v EnduroGP a šestým v Enduro2. Matěj Škuta byl v juniorech čtvrtý, v J2 ovšem bral pódium s druhým nejlepším časem. Jaroslav Kalný skončil jako třináctý nejlepší junior (v J2 7. místo). Jiří Hádek byl v kategorii Open2s druhý, stejně jako Marek Borak v Open4s. Pro pohár za vítězství si došel Martin Gottvald v kategorii Open Senior.

Po dalším horkém závodním dni v pátém kole Paulo Duarte FIM EnduroGP World Championship si Josep Garcia z týmu Red Bull KTM Factory Racing zajistil vítězství v POLISPORT GP of Slovakia a zvýšil tak svůj bodový náskok v šampionátu. Brad Freeman z týmu Beta Factory Racing předvedl v Gelnici působivou jízdu a obsadil druhé místo, třetí skončil vítěz prvního dne Andrea Verona z týmu GASGAS Factory Racing. Kyron Bacon (Yamaha) opět zvítězil druhý den v GALFER FIM Junior Enduro World Championship.

Josep Garcia nejenže zvítězil ve třídě EnduroGP, ale také si zajistil šesté vítězství v kategorii Enduro1 v této sezóně, když o 30 sekund porazil druhého Steva Holcomba. Stejně jako první den doplnil stupně vítězů v kategorii E1 na třetím místě Theo Espinasse z týmu Beta Oxmoto. Andrea Verona zaznamenal své osmé vítězství v řadě ve třídě Enduro2 a zvýšil svůj náskok na neuvěřitelných 45 bodů před Nathanem Watsonem, který druhý den skončil druhý. Trojici nejlepších doplnil jezdec Sherco Wil Ruprecht, který měl za sebou další působivý den. Vedle pódiového umístění v EnduroGP přidal Brad Freeman do své sbírky další vítězství v Enduro3 s náskokem jedné a půl minuty na druhého Hamishe Macdonalda z týmu CH Racing Sherco. Přestože se Novozélanďan potýká s přetrvávajícím zraněním, má nyní na kontě čtyři druhá místa v E3 v řadě. Trojici nejlepších doplnil Matteo Cavallo z týmu TM Moto.

Kryštof Kouble skončil druhý den s 18. nejlepším časem v EnduroGP a sedmým v Enduro2. Matěj Škuta byl v juniorech opět čtvrtý, v J2 bral opět pódium s druhým nejlepším časem. Jaroslav Kalný skončil jako podruhé během víkendu jako třináctý nejlepší junior (v J2 7. místo). Jiří Hádek v neděli dokázal vyhrát kategorii Open2s, zatímco Marek Borak si v Open4s připsal podruhé druhé místo. Pro pohár za vítězství si podruhé došel Martin Gottvald v kategorii Open Senior.

EnduroGP – 1. den: 1. Andrea Verona (GASGAS) 1:06:07.03; 2. Nathan Watson (Beta) 1:06:24.07; 3. Steve Holcombe (Honda) 1:06:29.44; 4. Josep Garcia (KTM) 1:06:40.04; 5. Brad Freeman (Beta) 1:06:52.78; 6. Wil Ruprecht (Sherco) 1:07:27.74; 7. Hamish MacDonald (Sherco) 1:07:47.15; 8. Theo Espinasse (Beta) 1:08:13.26; 9. Samuele Bernardini (Honda) 1:08:16.67; 10. Matteo Cavallo (TM Racing) 1:08:35.04 … 16. Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna) 1:09:36,60

EnduroGP – 2. den: 1. Josep Garcia (KTM) 1:03:46.40; 2. Brad Freeman (Beta) 1:04:04.91; 3. Andrea Verona (GASGAS) 1:04:05.91; 4. Nathan Watson (Beta) 1:04:16.70; 5. Steve Holcombe (Honda) 1:04:16.95; 6. Wil Ruprecht (Sherco) 1:05:21.48; 7. Hamish MacDonald (Sherco) 1:05:23.19; 8. Matteo Cavallo (TM Racing) 1:05:31.35; 9. Samuele Bernardini (Honda) 1:05:53.46; 10. Theo Espinasse (Beta) 1:05:56.12 … 18. Kryštof Kouble (CZE, Husqvarna) 1:07:32,88

EnduroGP – celkové pořadí: 1. Josep Garcia (KTM) 177 b.; 2. Andrea Verona (GASGAS) 169; 3. Steve Holcombe (Honda) 154; 4. Brad Freeman (Beta) 113; 5. Nathan Watson (Beta) 110; 6. Zach Pichon (Sherco) 73; 7. Samuele Bernardini (Honda) 73; 8. Hamish MacDonald (Sherco) 68; 9. Matteo Cavallo (TM Racing) 60; 10. Jamie McCanney (Husqvarna) 55