MS Enduro 2024 – Itálie

25.06.2024

Čtvrté kolo Mistrovství světa Enduro proběhlo v italském Bettola.

V úvodní den čtvrtého podniku mistrovství světa Paulo Duarte FIM EnduroGP zvítězil Josep Garcia z týmu Red Bull KTM Factory Racing v závodě POLISPORT GP of Italy. Na druhém místě skončil Španěl Brad Freeman z týmu Beta Factory Racing, třetí byl Andrea Verona z týmu GASGAS Factory Racing v Bettole. Max Ahlin z týmu KTM Pro Racing Sport si zajistil suverénní vítězství v GALFER FIM Junior Enduro World Championship. Náš Kryštof Kouble skončil s 23. nejlepším časem v EnduroGP a devátým v Enduro2. Matěj Škuta byl v juniorech sedmý, v J2 ovšem bral pódium s třetím nejlepším časem. Jaroslav Kalný skončil jako sedmnáctý nejlepší junior (v J2 8. místo), zatímco Tomáš Holý den nedokončil.

V enduro žen se o vítězství utkaly Mireia Badia z týmu RIEJU Factory Racing a Rachel Gutish z týmu KBS Sherco. Gutishová měla na začátku před Badiou náskok, protože vyhrála AKRAPOVIC Super Test, ale Badia pokračovala v tlaku. Gutishová ovšem chybovala v závěrečném POLISPORT Extreme Test a pozice se změnily. Badia se dostal do vedení a svůj náskok si pohlídala a zvítězila.

V Itálii se v neděli slavilo, protože Andrea Verona z týmu GASGAS Factory Racing si druhý den čtvrtého podniku mistrovství světa Paulo Duarte FIM EnduroGP připsal domácí vítězství. V deštivém a divokém počasí Ital těsně o půl sekundy porazil Steva Holcomba z týmu Honda Racing RedMoto Enduro Team a zajistil si nejvyšší příčku na stupních vítězů POLISPORT GP of Italy. S motocyklem Red Bull KTM Factory Teamu startující Josep Garcia skončil třetí. Kryštof Kouble si v neděli připsal 28. místo EnduroGP a deváté v E2. Matěj Škuta byl v juniorech desátý, v J2 čtvrtý. Jaroslav Kalný skončil opět sedmnáctý nejlepší junior (v J2 8. místo), zatímco Tomáš Holý ani druhý den nedokončil.

V ženské třídě si Mireia Badia z týmu RIEJU Factory Racing poradila s bahnem a v Bettole si připsala druhé vítězství během víkendu. Španělka byla nad věcí, když si krátce poradila s rozježděným testem MAXXIS Enduro Test a kluzkým testem ACERBIS Cross Test. Se svým nedělním vítězstvím s náskokem 56 sekund byla spokojená.

EnduroGP – 1. den: 1. Josep Garcia (KTM) 1:12:21.62; 2. Brad Freeman (Beta) 1:12:31.89; 3. Andrea Verona (GASGAS) 1:12:48.38; 4. Steve Holcombe (Honda) 1:13:06.50; 5. Nathan Watson (Beta) 1:13:36.55; 6. Hamish MacDonald (Sherco) 1:13:51.00; 7. Matteo Cavallo (TM Racing) 1:14:20.07; 8. Zach Pichon (Sherco) 1:14:37.04; 9. Antoine Magain (Sherco) 1:14:40.16; 10. Lorenzo Macoritto (TM Racing) 1:14:45.76 ... 23. Kryštof Kouble (Husqvarna) 1:16:09.65

EnduroGP – 2. den: 1. Andrea Verona (GASGAS) 42:11.34; 2. Steve Holcombe (Honda) 42:11.80; 3. Josep Garcia (KTM) 42:33.81; 4. Antoine Magain (Sherco) 43:05.60; 5. Zach Pichon (Sherco) 43:11.91; 6. Hamish MacDonald (Sherco) 43:12.43; 7. Matteo Pavoni (Husqvarna) 43:16.64; 8. Samuele Bernardini (Honda) 43:18.05; 9. Theo Espinasse (Beta) 43:21.43; 10. Brad Freeman (Beta) 43:32.72 ... 28. Kryštof Kouble (Husqvarna) 45:47:65

EnduroGP – celkové pořadí MS: 1. Josep Garcia (KTM) 144 b.; 2. Andrea Verona (GASGAS) 134; 3. Steve Holcombe (Honda) 128; 4. Brad Freeman (Beta) 85; 5. Nathan Watson (Beta) 80; 6. Zach Pichon (Sherco) 63; 7. Samuele Bernardini (Honda) 59; 8. Jamie McCanney (Husqvarna) 55; 9. Hamish MacDonald (Sherco) 50; 10. Matteo Cavallo (TM Racing) 46