Motocykl Ducati si odbyl premiéru v MXGP

20.08.2024

Ducati Desmo450 MX si v Nizozemsku odbyla premiéru v mistrovství světa v motokrosu s Tonym Cairolim.

Ducati debutovala v mistrovství světa MXGP v Holandsku s Tonym Cairolim. Devítinásobný mistr světa, který v GP tři roky chyběl, skončil v sobotní kvalifikační jízdě po dlouhé době na přesvědčivém sedmém místě a potvrdil tak výkony modelu Desmo450 MX. V prvním nedělním závodě se Tonymu nepodařilo dobře odstartovat a závod dokončil na patnáctém místě. Ve druhém závodě byl Cairoli, který se díky výborným časům na kolo vyšplhal až na devátou pozici (autor šestého absolutního času závodu), nucen odstoupit kvůli technickému problému v šestém kole.

Antonio Cairoli
"Přivezli jsme si domů vynikající test motorky. Před GP jsme tři týdny testovali mezi Holandskem a Belgií, ale podmínky na dnešní trati byly velmi vzdálené těm, které jsme měli při různých testech. Naším cílem bylo otestovat Desmo450 MX v extrémních podmínkách a měl jsem velmi pozitivní pocity. Včera jsme v kvalifikačním závodě obsadili velmi dobré sedmé místo, což je na tak mladý motocykl fantastický výsledek. V neděli se mi v obou jízdách nepovedl start, ale ve druhé jízdě jsem se dostal do první desítky, takže jsem spokojený. Po třech letech mimo GP to pro mě rozhodně nebyl snadný závod, obzvlášť na tak těžké trati, jako je tato."