MotoAmerica 2024 – Ridge

02.07.2024

Na okruhu Ridge Motorsports Park pátým kolem pokračoval americký superbikový šampionát.

Páté kolo amerického národního šampionátu na silnici se odehrálo o uplynulém víkendu na okruhu Ridge Motorsports Pak, jež leží přibližně 100 kilometrů jihozápadně od Seattlu v americkém státě Washington.

Cameron Petersen vyhrál první závod MotoAmerica Steel Commander Superbike v deštivých podmínkách sobotního odpoledne v Ridge Motorsports Park v Sheltonu ve státě Washington. Petersen a jeho týmový kolega z týmu Attack Performance/Progressive Yamaha Racing Jake Gagne se celou dobu přetahovali o vítězství a dokonce si vyměnili několik těsných předjetí, ale když po osmi kolech závod předčasně ukončila červená vlajka, byl Petersen potřetí v roce 2024 vyhlášen vítězem. Mokré podmínky umožnily trojnásobnému obhájci titulu Gagneovi jet bez problémů s arm pump, které ho trápily celou sezónu, a obsadit druhé místo, 0,032 sekundy za Petersenem. Španěl Xavi Fores, který nahradil zraněného Richieho Escalanteho na stroji Vision Wheel M4 ECSTAR Suzuki GSX-R1000R, obsadil třetí místo a získal své první pódiové umístění v kategorii MotoAmerica Superbike.

Josh Herrin vyhrál druhý závod , který se jel v neděli. Herrin na svém motocyklu Warhorse HSBK Racing Ducati Panigale V4 R na pneumatikách Dunlop Sportmax Slick se ujal vedení, konstantně rychlým tempem se odpoutal od pole a závod na 16 kol vyhrál s náskokem 5,063 sekundy. Bylo to Herrinovo druhé vítězství v sezoně a dvanácté vítězství v kategorii Superbike v kariéře. Bobby Fong byl v úvodním kole čtvrtý, ale dokázal se na svém stroji Wrench Motorcycles Yamaha YZF-R1 prosadit na druhé místo. Vítěz prvního závodu Cameron Petersen odstartoval do druhého závodu, ale podle svých slov měl problémy s arm pump a musel se spokojit s třetím místem.

Bobby Fong zůstává v čele bodování šampionátu po jedenácti z 20 závodů.

AMA North American Road Racing Series 2024
Ridge Motorsports Park – Shelton, WA (USA)

Superbike – 1. závod: 1. Cameron Petersen (RSA, Yamaha) 8 kol / 16:36,847; 2. Jake Gagne (USA, Yamaha) +0,032; 3. Xavier Fores (SPA, Suzuki) +9,548; 4. Danilo Lewis (BRA, BMW) +12,521; 5. Richard Kerr (IRL, Honda) +42,676; 6. Ashton Yates (USA, Honda) +43,852; 7. Hayden Gillim (USA, Honda) +55,891; 8. Loris Baz (FRA, Ducati) +1:13,735; 9. Brandon Paasch (USA, Suzuki) +1:27,512; 10. JD Beach (USA, BMW) -1 kolo

Superbike – 2. závod: 1. Josh Herrin (USA, Ducati) 16 kol / 27:22,462; 2. Bobby Fong (USA, Yamaha) +5,063; 3. Cameron Petersen (RSA, Yamaha) +9,582; 4. Loris Baz (FRA, Ducati) +13,378; 5. Sean Dylan Kelly (USA, BMW) +17,945; 6. Hayden Gillim (USA, Honda) +23,003; 7. Xavier Fores (SPA, Suzuki) +23,549; 8. Cameron Beaubier (USA, BMW) +23,748; 9. Jake Gagne (USA, Yamaha) +30,194; 10. Brandon Paasch (USA, Suzuki) +40,779

Superbike – průběžné pořadí 2024: 1. Bobby Fong (Yamaha) 158 b.; 2. Jake Gagne (USA, Yamaha) 157; 3. Cameron Petersen (RSA, Yamaha) 151; 4. Josh Herrin (USA, Ducati) 149; 5. Loris Baz (FRA, Ducati) 122; 6. Sean Dylan Kelly (USA, BMW) 107; 7. Cameron Beaubier (USA, BMW) 103; 8. JD Beach (USA, BMW) 90; 9. Brandon Paasch (USA, Suzuki) 78; 10. Hayden Gillim (USA, Honda) 64