MotoAmerica 2024 – Laguna Seca

17.07.2024

Kultovní americký okruh Laguna Seca hostil šesté kolo amerického superbikového šampionátu.

Šesté kolo amerického národního šampionátu na silnici se odehrálo o uplynulém víkendu na kultovním okruhu Laguna Seca, jež leží nedaleko kalifornského Monterey.

Pouhých šest týdnů po zlomenině pravé nohy vyhrál Cameron Beaubier první závod MotoAmerica Steel Commander Superbike na okruhu WeatherTech Raceway Laguna Seca v kalifornském Monterey. Pětinásobný šampión získal holeshot z pole position, vybudoval si náskok, který v jednu chvíli dosáhl 4,9 sekundy, a pak si udržel vítězství s klamně malým náskokem 1,157 sekundy. Josh Herrin z týmu Warhorse HSBK Racing Ducati se v závěru závodu přiblížil na dohled Beaubierovi, ale musel se spokojit s druhým místem. To však Herrinovi stačilo k tomu, aby převzal vedení v šampionátu, i když jen o jediný bod. Cameron Petersen z týmu Attack Performance/Progressive Yamaha po většinu závodu bojoval s Herrinem o druhé místo a cílem projel nedaleko za jezdcem Ducati na třetím místě. Nicméně Petersen dostal pětisekundovou penalizaci za předčasný start, ale naštěstí pro něj to nemělo žádný vliv na jeho umístění v cíli. Petersen byl po tomto závodě v pořadí šampionátu třetí, jen dva body za vedoucím Herrinem.

Josh Herrin vyhrál druhý nedělní závod. Herrin vedl od čtvrtého kola dvacetikolového závodu, odolal obrovskému tlaku více jezdců a udržel si vítězství - své třetí v sezoně, čímž zvýšil svůj bodový náskok v šampionátu. Pětinásobný šampión Cameron Beaubier přežil útok v posledním kole a poslední zatáčce a skončil druhý. Nováček v kategorii Superbike Sean Dylan Kelly předjel Beaubiera v poslední zatáčce závodu, ale jel zeširoka a byl předjet svým bývalým týmovým kolegou, ale na svém BMW EasyHealthPlans.com/TopPro Racing si udržel třetí místo.

AMA North American Road Racing Series 2024
WeatherTech Raceway Laguna Seca – Monterey, CA (USA)

Superbike – 1. závod: 1. Cameron Beaubier (USA, BMW) 20 kol / 28:14,408; 2. Josh Herrin (USA, Ducati) +1,157; 3. Cameron Petersen (RSA, Yamaha) +7,079; 4. Sean Dylan Kelly (USA, BMW) +10,632; 5. Jake Gagne (USA, Yamaha) +13,834; 6. Loris Baz (FRA, Ducati) +14,292; 7. Xavier Fores (SPA, Suzuki) +27,035; 8. Brandon Paasch (USA, Suzuki) +27,279; 9. Danilo Lewis (BRA, BMW) +40,683; 10. Ashton Yates (USA, Honda) +41,069

Superbike – 2. závod: 1. Josh Herrin (USA, Ducati) 20 kol / 28:14,315; 2. Cameron Beaubier (USA, BMW) +0,244; 3. Sean Dylan Kelly (USA, BMW) +0,627; 4. Bobby Fong (USA, Yamaha) +0,933; 5. Jake Gagne (USA, Yamaha) +7,458; 6. Loris Baz (FRA, Ducati) +9,002; 7. Xavier Fores (SPA, Suzuki) +23,067; 8. JD Beach (USA, BMW) +23,177; 9. Danilo Lewis (BRA, BMW) +42,157; 10. Benjamin Smith (USA, Yamaha) +43,817

Superbike – průběžné pořadí 2024: 1. Josh Herrin (USA, Ducati) 194 b.; 2. Jake Gagne (USA, Yamaha) 179; 3. Bobby Fong (Yamaha) 171; 4. Cameron Petersen (RSA, Yamaha) 167; 5. Cameron Beaubier (USA, BMW) 148; 6. Loris Baz (FRA, Ducati) 142; 7. Sean Dylan Kelly (USA, BMW) 136; 8. JD Beach (USA, BMW) 98; 9. Brandon Paasch (USA, Suzuki) 86; 10. Xavier Fores (SPA, Suzuki) 71