MČR v trialu 2024 – Kyselka

12.09.2024

V Kyselce u Karlových Varů se o víkendu uskutečnil další podnik TRRS OPEN MČR v trialu. V kempu Ontario se trialisté zabydleli již po devatenácté. Letošní ročník opět připravil Trial Kyselka v čele s předsedou Českého trialu Alešem Labíkem. Nutno podotknout, že Kyselka je náročná pro jezdce i jejich doprovody, což z ní často dělá přelomový a rozhodující podnik.
Text: Autoklub ČR / Český trial, foto: Ladislav Holeček

Ani letos se Kyselka nenechala zahanbit. Na dvanácti kontrolních úsecích (z toho 11 přírodních) jezdci překonávali kamenitá pole a velké výjezdy do lesních strání. Úsek číslo 12 byl vybudován tak jako vždy uměle. Jelo se na dvě kola a celkový čas byl vyměřen na šest hodin. Na start soutěže se v sobotu postavilo celkem 60 jezdců v sedmi kategoriích a v neděli 57 soutěžících.

Do nejvyšší kategorie TR1 nastoupilo pět jezdců. V obou dnech se stal vítězem s velkým přehledem David Fabián, který v sobotu udělal pouze 4 chyby. Stříbrný víkend zaznamenal Matěj Mrázek a bronzový Jan Baloušek. Zajímavé je, že v neděli mezi Mrázkem a Balouškem rozhodoval celkový počet 0. Matěj Mrázek měl 10 úseků za nula trestných bodů a Honza Baloušek 6 úseků za nula trestných bodů. "Soutěž v Kyselce jsem si užil, místní terén mám rád. Byl to pro mne také dobrý trénink před posledními závody mistrovství světa ve Španělsku, které se pojedou o víkendu 14. až 15.září v Ripollu," komentoval úspěšný víkend David Fabián.

Kategorie TR2 byla v sobotu vyrovnaná, nejlépe zajel vítězný Adam Kollár ze Slovenska. Na druhém místě skončila Denisa Pecháčková a bronzový byl Jan Panenka. V neděli dokázala vyhrát Denisa Pecháčková, Adam Kollár byl druhý a Jan Panenka skončil stejně jako v sobotu třetí. "V neděli se mi dařilo lépe než první den a klaplo to na P1 v kategorii TR2. Velké poděkování patří pořadateli za krásnou soutěž a také celému mému týmu," uvedla Denisa Pecháčková.

Kategorii TR3 vládne Tadeáš Mikunda, který dokázal jasně zvítězit v obou dnech a neděli zajel za nulu. Byl tak jedním ze dvou jezdců, kterým se to podařilo. Stříbrný byl v sobotu Jiří Rathouský a bronzový Max Schmelzer z Německa. V neděli se na stříbrnou pozici vyhoupl Filip Klouček a bronzový dokončil Jiří Rathouský.

Nejvíce obsazená byla kategorie HOBBY. V sobotu se v ní představilo 20 jezdců. Nejlepším byl David Sýkora, na druhé příčce Rafal Kowalski a stupně vítězů doplnil Radek Stehno. Rozdíl mezi první trojicí byl vždy jen 1 bod. Tedy David Sýkora celkem 1 trestný bod, Rafal Kowalski 2 trestné body a Radek Stehno 3 trestné body. Do závěrečného dne nastoupilo 19 jezdců a soutěž byla ještě vyrovnanější než v sobotu. Vítězem se opět stal David Sýkora, který udělal pouze 2 trestné body, ale stejný počet zaznamenal i druhý Matyáš Brůj. Oba jezdci měli i stejný počet nul, rozhodoval tedy čas. Ten měl nakonec lepší David Sýkora. Třetí Radek Stehno uhájil svou bronzovou příčku před Simonem Pásztorem ze Slovenska jen díky většímu počtu nul. Oba jezdci totiž přivezli shodně 5 trestných bodů.

V kategorii ŽÁCI startovalo v obou dnech 5 jezdců. Mezi nimi i Pavla Šafránková, která je už čtvrtou dívkou ve startovním poli seriálu TRRS OPEN MČR a dokazuje, že trial už není výhradní záležitostí mužů. Vítězem sobotní části se stal Martin Gomboš, na druhé příčce skončil Kryštof Apltauer a na třetí Vojtěch Kočí. V neděli si jezdci pořadí proházeli, zvítězil Kryštof Apltauer, který projel celou nedělní část za nulu. Stříbrný byl Martin Gomboš a bronzovou příčku si zopakoval Vojtěch Kočí.

Kategorie VOLNÁ je stále populárnější a je otevřena pro nově příchozí, nebo jezdce, kteří se na kategorii HOBBY ještě necítí. V obou dnech se z vítězství radoval Jakub Strnad, druhý byl Ondřej Blábol a třetí Jakub Frühauf.

Na závěr je tu kategorie KLASIK. V sobotu zvítězil Roman Šebek, který porazil Martina Gomboše staršího. V neděli se z vítězství radoval Martin Gomboš starší, druhý byl Jindřich Klaus a třetí Roman Šebek.

Děkujeme organizátorovi za skvěle připravené úseky a krásné počasí.

Kompletní výsledky MČR v trialu z d e...