Marini pokračuje ve zlepšení

22.10.2024

Slunečná neděle přinesla týmu Repsol Honda body na Phillip Islandu.

Téměř ideální podmínky se postaraly o nezapomenutelnou Velkou cenu Austrálie 2024, kde Luca Marini opět získal body a završil tak další víkend plný zlepšení. Joan Mir se při pozdním pádu vyhnul zranění.

Phillip Island byl v den závodu mistrovství světa MotoGP v nejlepším světle, mraky se rozestoupily a slunce prozářilo scénu pro neuvěřitelný závodní den. Po rychlém desetiminutovém warm upu, kde oba jezdci týmu Repsol Honda potvrdili poslední úpravy svých strojů Honda RC213V, přišel čas závodit.

V neděli si Luca Marini připsal další body, když se probojoval na 14. místo a zotavil se z toho, že byl v úvodním kole vytlačen. Stejně jako v sobotu strávil jezdec s číslem 10 první kola zahříváním pneumatik a v druhé polovině závodu se mu dařilo zajíždět stabilně kola v rozmezí 1'28, když se snažil snížit odstup od Rinse. Díky neustálému zlepšování v každém kole se Marinimu podařilo obrátit osud na začátku sezony a nyní neustále bojuje o nejvyšší pozice jezdců Hondy.

Joan Mir prožil další frustrující den, když jeho závod ohrozily faktory, které nemohl ovlivnit. Mir se od začátku závodu trápil a dělal vše pro to, aby se udržel s Aleixem Espargarem a dovezl svůj stroj týmu Repsol Honda domů. V předposledním kole chtěl mistr světa MotoGP pro rok 2020 ve čtvrté zatáčce předjet Aleixe Espargaro, ale upadl. Mir se nezranil, ale nedokázal znovu nasednout a ze závodu odstoupil.

Luca Marini
"S naším víkendem jsem spokojený, docela šťastný. Závod byl neuvěřitelný, tempo bylo neuvěřitelné, a když se tady jede s takovým sluncem, jaké bylo - je to prostě radost. Na startu to bylo trochu chaotické, ztratil jsem nějaké pozice, když mě někdo tlačil ze stopy, a musel jsem hodně zabrat, abych zahřál levou stranu pneumatiky - to znamenalo, že jsme nemohli bojovat na startu. Když byla zadní část připravená, dokázal jsem být velmi konkurenceschopný na časy, ale ostatní jezdci byli poměrně daleko. Můj pocit se každým závodem zlepšuje a už teď mám velkou motivaci na další závod. Když se podíváme na obrázek sezony, musíme být spokojeni s tím, kam jsme dojeli."

Joan Mir

"Náš závod dnes omezily věci, které jsme nemohli ovlivnit. Do víkendu jsme vstupovali s velkým sebevědomím, protože mám tento okruh velmi rád, ale náš pocit se nezlepšil. V závěru závodu jsem chtěl předjet Aleixe Espargara, protože jsem viděl, že se blíží Nakagami, ale zadek se hodně klouzal a já spadl. Jsem v pořádku. Jdeme do dalšího závodu a naším cílem je podat co nejlepší výkon jako vždy. To je vše, co můžeme udělat, pracovat dál pro budoucnost."