BSB 2024 – Snetterton 300

08.07.2024

Britský superbikový šampionát pokračoval pátým kolem, závodilo se na okruhu Snetterton 300.

V úvodním závodě Bennetts British Superbike Championship v Snettertonu přišla bouře a tým LKQ Euro Car Parts Kawasaki slavil své první vítězství v závodě Superbike, když Storm Stacey zvládl podmínky a získal své premiérové vítězství v závodě před Lewisem Rollem o pouhých 0,222 sekundy. Závod začal s volbou pneumatik, která se ukázala jako klíčová, protože podmínky se po předchozích deštích stále měnily. Jezdci, kteří se rozhodli pro volbu pneumatik na mokro, získali v závodě brzkou výhodu. Stacey se však rozhodl pro přední mokrou pneumatiku a zadní přechodnou, a jak se měnily podmínky na trati, rychle stahoval náskok vedoucích jezdců a v osmém kole se pak ujal vedení. V devátém kole však byl závod zastaven červenou vlajkou, když Rory Skinner havaroval v zatáčce Coram, a protože závod nedosáhl dvou třetin vzdálenosti, byl restartován na pět kol. Skinner byl převezen do Norfolk and Norwich University Hospital s podezřením na zlomeninu pravé holenní a lýtkové kosti. Restart na pět kol se stal soubojem dvou jezdců o vítězství, přičemž Stacey i Rollo usilovali o premiérové vítězství ve třídě Superbike. Rollo se v posledním kole držel v čele, ale Stacey tlačil a v Brundle udělal rozhodující krok, aby se ujal vedení, a dokázal svého soupeře za zády. Kyle Ryde doplnil stupně vítězů, když se ve třetím kole posunul nahoru a odsunul O'Hallorana na čtvrté místo.

Glenn Irwin se ve druhém závodě Bennetts British Superbike Championship v Snettertonu vrátil k vítězství a v restartovaném závodě získal pro Hager PBM Ducati své páté vítězství v sezoně, zatímco Tommy Bridewell a Christian Iddon doplnili stupně vítězů. Závod začal za suchých podmínek a Storm Stacey vedl do Riches, nicméně Kyle Ryde se ujal vedení do zatáčky Wilson. Do útoku však vyrazil Irwin, který se posunul dopředu a pak se tlačil na rozbití balíku. Irwin a Ryde měli náskok před skupinou pronásledovatelů, v níž byli Ryan Vickers, Iddon, Tommy Bridewell a Danny Kent. Bridewell začal působivě, když se ze 16. místa na startovním roštu probojoval do pátého kola na třetí místo. Když však Louis Valleley zastavil s technickou závadou a motocykl začal hořet, byl nasazen bezpečnostní vůz BMW, ale zatímco maršálové v Herock Racesafe incident řešili, začalo pršet a závod byl zastaven červenou vlajkou. Závod byl restartován na pět kol a Ryde získal v úvodním kole holeshot a vedl, ale později se Irwin dostal do čela a do cíle dojel s náskokem 1,487 sekundy. Souboj o druhé místo se však odehrál ve prospěch Bridewella, protože úřadující šampión měl co dělat, aby se poté, co se na startu propadl na páté místo v úvodním kole, dostal do třetího kola zpět na druhé místo. Iddon se pak ve třetím kole dostal na třetí místo, když se dotáhl na Brundla a odsunul Rydea na čtvrté místo před Andrewa Irwina a Dannyho Kenta.

Glenn Irwin ustál tlak svých nejbližších soupeřů a v napínavém třetím závodě získal dvojité vítězství v šampionátu Bennetts British Superbike Championship a trofej Quattro Group Race of Aces, když jezdec Hager PBM Ducati zvítězil o 0,125 sekundy před Tommym Bridewellem. Na třetím místě se cílem protáhl Christian Iddon, který tak neděli zakončil druhým pódiovým výsledkem. V čele šampionátu je po pátém závodním víkendu sezony 2024 Glenn Irwin.

Bennetts British Superbike Championship 2024 – Snetterton 300 (GBR)

BSB Superbike – 1. závod: 1. Storm Stacey (GBR, LKQ Euro Car Parts Kawasaki) 5 kol / 10:49,789; 2. Lewis Rollo (GBR, IN Competition / SENCAT Aprilia) +0,222; 3. Kyle Ryde (GBR, OMG Grilla Racing Yamaha) +6,369; 4. Jason O'Halloran (AUS, Completely Motorbikes Kawasaki) +9,297; 5. Glenn Irwin (GBR, Hager PBM Ducati) +10,742; 6. Christian Iddon (GBR, Oxford Products Racing Ducati) +15,906; 7. Andrew Irwin (GBR, Honda Racing UK) +16,270; 8. Leon Haslam (GBR, ROKiT Haslam BMW Motorrad Team) +17,824; 9. Ryan Vickers (GBR, OMG Grilla Racing Yamaha) +17,885; 10. Franco Bourne (GBR, Rapid Honda) +25,004

BSB Superbike – 2. závod: 1. Glenn Irwin (GBR, Hager PBM Ducati) 5 kol / 9:05,477; 2. Tommy Bridewell (GBR, Honda Racing UK) +1,487; 3. Christian Iddon (GBR, Oxford Products Racing Ducati) +2,163; 4. Kyle Ryde (GBR, OMG Grilla Racing Yamaha) +2,197; 5. Andrew Irwin (GBR, Honda Racing UK) +2,642; 6. Danny Kent (GBR, McAMS Racing Yamaha) +2,682; 7. Ryan Vickers (GBR, OMG Grilla Racing Yamaha) +3,723; 8. Jason O'Halloran (AUS, Completely Motorbikes Kawasaki) +4,311; 9. Charlie Nesbitt (GBR, MasterMac Honda) +5,556; 10. Josh Brookes (AUS, FHO Racing BMW Motorrad) +8,730

BSB Superbike – 3. závod: 1. Glenn Irwin (GBR, Hager PBM Ducati) 16 kol / 28:56,592; 2. Tommy Bridewell (GBR, Honda Racing UK) +0,125; 3. Christian Iddon (GBR, Oxford Products Racing Ducati) +0,740; 4. Danny Kent (GBR, McAMS Racing Yamaha) +1,122; 5. Kyle Ryde (GBR, OMG Grilla Racing Yamaha) +1,322; 6. Andrew Irwin (GBR, Honda Racing UK) +2,204; 7. Josh Brookes (AUS, FHO Racing BMW Motorrad) +6,948; 8. Ryan Vickers (GBR, OMG Grilla Racing Yamaha) +8,510; 9. Jason O'Halloran (AUS, Completely Motorbikes Kawasaki) +8,635; 10. Charlie Nesbitt (GBR, MasterMac Honda) +8,979

Průběžné pořadí šampionátu 2024: 1. Glenn Irwin 177 b.; 2. Tommy Bridewell 173; 3. Christian Iddon 156; 4. Kyle Ryde 147; 5. Danny Kent 147; 6. Jason O'Halloran 108; 7. Leon Haslam 96; 8. Ryan Vickers 92; 9. Charlie Nesbitt 85; 10. Josh Brookes 80